نگارش و ویرایش حرفه ای پروپوزال
مرکز خدمات ترجمه شما یکی از معتبرترین مراکز در حوزه ترجمه و ویرایش نیتیو مقاله می باشد. این مرکز ویراستارانی را در اختیار دارد که در کشور های دیگر همچون آمریکا، کانادا یا در حال فعالیت هستند و زبان مادری آن ها انگلیسی است و به صورت کاملا تخصصی ویرایش نیتیو را انجام می دهند.
نگارش و ویرایش پروپوزال
در ابتدا توضیح مختصری درباره پروپوزال به شما خواهیم داد. سپس به مراحل مختلف نگارش پروپوزال می پردازیم.
پروپوزال یعنی پیشنهاد و طرح اولیه و نقشه کلی هر کار تحقیقاتی ، واژه ی پروپزال خود یک واژه انگلیسی است.
برای اینکه بتوانید یک پروپوزال خوب و دقیق بنویسید ابتدا باید یک موضوع عالی انتخاب کنید که همین انتخاب موضوع اولین قدم برای نوشتن پروپوزال است.
اگر در حال حاضر در مقطع دکتری یا کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستید نتیجه می گیریم رشته اصلی مطالعه خود را انتخاب کرده اید. برای انتخاب یک موضوع خاص برای نگارش پروپوزال ،این رشته را محدود تر کنید.
مهم ترین رکن در این مرحله این است به موضوعی که انتخاب می کنید علاقمند باشید چرا که این امر باعث اشتیاق بیشتر شما برای تحقیق می شود و همچنین مدت زمان قابل توجهی را صرف کار خود می کنید. اگر با علاقه به موضوعتان کار کنید، قطعا نتیجه ی بهتری خواهید داشت. اما اگر بدون علاقه و از روی اجبار موضوعی را انتخاب کنید که هیچ علاقه ای به آن ندارید ممکن است شکست بخورید.
وقتی شما تحقیقات خود را به یک موضوع مناسب محدود می کنید در نتیجه می توانید دقیق تر تحقیق کنید. فقط به خاطر داشته باشید شما باید به دنبال یک موضوع منحصر به فرد برای نوشتن پروپوزال باشید.
توجه داشته باشید موضوعی را که انتخاب می کنید نباید تکراری باشد و یا قبلا توسط شخص دیگری انجام نشده باشد.

نگارش و ویرایش پروپوزال

ویژگی های عنوان یک پروپوزال:
بعد از انتخاب موضوع باید به فکر یک عنوان مناسب باشید. چرا که خواننده قبل از هر چیز عنوان متن را می خواند. به همین منظور باید عنوانی که انتخاب می کنید دارای ویژگی های زیر باشد:
1. با موضوع همخوانی داشته باشد.
2. سوالی نباشد.
3. جامع و کامل باشد. به طوریکه نه خیلی بلند باشد که از حالت عنوان خارج شود نه به قدری کوتاه باشد که هیچ معنای درستی نداشته باشد.
4. عنوان واضح و روشن باشد.
5. در عنوان از کلمات مبهم استفاده نشود.
6. در عنوان از کلمات منفی استفاده نشود.
7. از نظر آیین نگارش فارسی و انگلیسی بدون مشکل باشد.
مرحله بعدی بیان مساله است:
در این بخش محقق باید به صورت مختصر اما مفید درباره تحقیقی که انجام داده است توضیح دهد که به دنبال چه چیزی بوده است و حل این مساله چه فوایدی در بر خواهد داشت.

در بیان مساله باید به نکات زیر توجه شود:
1. مساله به روشنی تعریف شود
2. این که چگونه انجام تحقیق به حل مساله کمک خواهد کرد، بیان شده باشد.
3. حدود مشکل به طور واضح مشخص شده باشد.
4. در بیان مساله باید نظم را رعایت کرد، به صورتیکه اطلاعات از کل به جز و از عمومی به اختصاصی تدوین شده باشد.
5. دلایل انجام تحقیق به طور کامل تشریح شده باشد.
6. وجه تمایز این تحقیق با سایر تحقیق ها بیان شده باشد.
7. هدف تحقیق نیز مطرح شده باشد.

اهمیت تحقیق
در این مرحله شما باید به بیان اهمیت موضوع بپردازید.
در بیان اهمیت موضوع نباید به جزئیات بپردازید و باید به طور مستقیم بخش های اصلی را بیان کنید ، همچنین باید روی این نکته نیز متمرکز شوید که در صورت عدم انجام آن تحقیق چه مشکلاتی به وجود می آید و در صورت انجامش چه مشکلات و مساله هایی حل می شود.

مرور ادبیات
این بخش این امکان را به شما می دهد که جنبه های جدید بودن و نوآوری تحقیق و همچنین خلاء های تحقیقاتی را پیدا کنید.
در واقع می توانید بفهمید که چه جنبه هایی از موضوع تحقیق شما قبلا بررسی شده است و چه جنبه هایی مورد بررسی قرار نگرفته است.
این امر باعث می شود که شما روی جنبه هایی که قبلا بررسی نشده است بیشتر متمرکز شوید.

بیان نوآوری تحقیق
در این قسمت شما باید نوآوری تحقیق خود را بیان کنید تا به جدید بودن تحقیق شما پی برده شود.

اهداف تحقیق
در این بخش باید هدفتان را از انجام این تحقیق بیان کنید.
به طور کلی اهداف تحقیق به سه دسته تقسیم می شوند:
اهداف آرمانی
اهداف کلی
اهداف اختصاصی

سوالات تحقیق
در این بخش شما به سوالاتی که قرار است در تحقیق به آن پاسخ دهید را بیان می کنید ، سوالات باید واضح و دقیق باشد.

فرضیه های تحقیق
فرضیه های تحقیق باید به صورت جمله های خبری باشد.
فرضیه های تحقیق نباید موارد بدیهی باشند.
آن ها باید مواردی باشند که جنبه مجهول داشته باشند و فرضیه های قطعی نباشند.

روش تحقیق
در این بخش باید نوع روش تحقیق بیان شود.
در قسمت روش تحقیق نوع روش گردآوری اطلاعات و ابزار گردآوری اطلاعات بیان می شود.
این قسمت پروپوزال به طور دقیق بیان می کند با استفاده از چه روشی سوالات تحقیق پاسخ داده می شود.

روش تجزیه و تحلیل داده ها
در این قسمت شما باید بگویید از چه روشی برای تجزیه و تحلیل داده ها استفاده کرده اید. این قسمت از پروپوزال نیاز به تخصص زیادی دارد. در صورت استفاده از نرم افزار در این قسمت باید نام نرم افزارتان را نیز بیان کنید.
در مرکز خدمات ترجمه شما خدمات تحلیل آماری نیز انجام می شود، می توانید تحلیل آماری داده های خود را به ما بسپارید.
متخصصین این سرویس در مرکز خدمات ترجمه شما با کوله باری از تجربه و رعایت اصول حرفه ای نگارش پروپوزال در همه رشته ها آماده ارائه خدمات کامل در کمترین زمان ممکن ، بالاترین کیفیت و همچنین مناسب ترین تعرفه می باشند.ر

آموزش ثبت سفارش ترجمه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

سوالات متداول

آیا تضمینی برای چاپ مقاله وجود دارد؟

بله، قطعا؛ به طور کلی موسسه شماترنس مقاله ای که حداقل بار علمی را نداشته باشد برای چاپ در ژورنال های معتبر پذیرش نمی کند، از طرفی 40 درصد هزینه پس از پذیرش در ژورنال اخذ می شود و البته در صورت نیاز کاربر برای همان 60 درصدی هم که تبدا دریافت شده است ضمانت بانکی اعطا می شود. این موارد جدای از اعتبار موسسه شماترنس با بیش از ده سال تجربه موفق و اخذ تمام مجوزهای لازم از نهاد های ذی صلاح است.

مقالات را در چه ژورنال هایی به چاپ می رسانید؟

چاپ مقالات علمی در ژورنال های معتبر ISI ، ISC ، SCOPUS ، PabMed و ... انجام می شود.

آیا موسسه شما می تواند از ژورنال های JCR پذیرش بگیرد؟

سوال بسیار خوبی است، وجه تمایز ما با سایر موسسات دقیقا همین است، بله، ما در کمتر از 3 ماه به صورت قطعی و با ضمانت کتبی از این مجلات پذیرش می گیریم.

هزینه ها به چه صورتی محاسبه می شود؟

طبیعتا هزینه ها متناسب با درخواست هر فرد متغیر خواهد بود، آنچه قابلیت ذکر دارد هزینه های بسیار مناسب نسبت به خدمات بسیار حرفه ای است.

چطور می توانم به موسسه شماترنس اعتماد کنم و مقاله خود را در اختیار بگذارم؟

این سوال هم بسیار خوب است، موسسه شماترنس بیش از ده سال است به صورت حرفه ای فعالیت می کند، دو دفتر در ایران و یک دفتر در اروپا دارد، تمام مجوز های لازم اخذ شده است و نماد اعتماد دوستاره به نام شخصیت حقوقی جهت فعالیت در فضای آنلاین نیز قابل مشاهده است.

سوال خود را از بین این سوال ها پیدا نکردم، چکار کنم؟

می توانید از طریق پنل کاربری خود برای ما تیکت ارسال کنید و یا از طریق واتس اپ با ما ارتباط بگیرید، در صورت لزوم هم با شماره های ما تماس بگیرید. کارشناسان ما همه روز از ساعت 9 صبح الی 17 به وقت ایران پاسخگوی شما هستند.

نظرات کاربران

نام و نام خانوادگی
ایمیل
متن شما