تقویت زبان با موسیقی

در این مطلب از وبلاگ خدمات ترجمه شما می خواهیم با مقوله تقویت زبان با موسیقی آشنا شویم.

 
همیشه زبان آموز ها به دنبال راه های کار آمد و در عین حال سریع برای تقویت یادگیری زبان هستند. استفاده از انواع و اقسام استراتژی ها مانند حفظ کردن، تکرار، شرکت در کلاس های مکالمه، دیدن فیلم به زبان اصلی و هزاران استراتژی دیگر، روش های مرسومی هستند که بیشتر زبان آموزان به آن ها روی می آورند.
ولی یک روش یا بهتر بگوییم، راه حل جدید گوش دادن به موسیقی در حین مطالعه یک زبان جدید است. ما در این مطلب آخرین یافته های دانشمندان در رابطه با تقویت زبان با موسیقی را برای شما شرح می دهیم.
 

تقویت زبان با موسیقی

تحقیقات علمی نشان می دهد موسیقی می تواند در یاد گیری زبان های دوم و چندم کمک کند و مفید واقع شود. متن ترانه موزیک ها همیشه حاوی کلمات و اصطلاحاتی مفید هستند. در  متن یک ترانه می توان انبوهی از کلمات و اصطلاحات را یافت که غالبا در محاورات مخاطبین بومی این زبان ها به کار می روند و بسیار کاربردی هستند. با گوش کردن به متن ترانه های انگلیسی تمرکز و درک شما بر شیوه تلفظ صحیح کلمات بیشتر می شود.

 

تقویت زبان با موسیقی

 

روش کار تقویت زبان با موسیقی

برای یادگیری بهتر واژگان و اصطلاحات از طریق خواندن متن ترانه به ترتیب زیر عمل کنید:

١ – ابتدا موسیقی را بدون توجه به متن گوش کنید؛ این کار را می توانید چندین بار انجام دهید؛

٢ – موسیقی را همراه با متن انگلیسی گوش کنید تا با نوع ادای واژگان متن آشنا شوید. این کار را هم می توانید چندین بار تکرار کنید. خواهید دید که بسیاری از واژگان را می دانستید ولی فقط با لهجه و نوع تلفظ آن ها آشنا نبودید؛

٣ – موسیقی را همراه با متن ترجمه شده گوش کنید تا معنی واژه ها را نیز یاد بگیرید و با کاربرد صحیح آن ها آشنا شوید؛

۴ – سعی کنید در فواصل زمانی متن ترانه موزیک ها را گوش کنید و همراه با آهنگ تکرار آن ها را تکرار کنید و بخوانید؛

۵ – در غیاب موسیقی و متن ترانه، ترانه را با خود تکرار کنید و بخوانید. این کار را از حفظ انجام دهید.
 

تقویت زبان با موسیقی

 

سخن آخر

در این مطلب از وبلاگ مرکز خدمات ترجمه شما آخرین یافته ها را در مورد تقویت زبان با موسیقی تقدیم حضورتان کردیم. امیدواریم این مطلب نیز مورد توجه شما علاقه مندان به یادگیری قرار گرفته باشد.
برای ثبت آنلاین سفارش ترجمه از این قسمت وارد شوید.لینک کوتاه مطلب : https://shomatrans.com/blog/?p=3990