چاپ مقاله

چاپ مقاله

با گسترش دانش بشر در سطوح و رشته های مختلف تولید منابع و مقاله های پژوهشی نیز به طرز چشمگیری افزایش یافته است. محققان و پژوهشگران در رشته های مختلف در حیطه تخصص و رشته خود به تولید محتوا، مقاله و پژوهش مشغولند. مقاله ها به عنوان بخشی از منابع علمی، نقش بسزایی در ارتقای سطح علمی هر کشوری دارند. یک مقاله خوب و حرفه ای می تواند بیانگر میزان دانش و توانایی نویسنده اش باشد و به عنوان یک رزومه علمی و ابزار سنجش فرد مورد استناد قرار بگیرد. چاپ مقاله در ژورنال های معتبر می تواند یک رتبه علمی خوب برای شما به همراه داشته باشد.

فراتر از این مطالب، گاه پژوهشگر قصد ارائه مقاله در سطوح بالاتر و بین المللی را دارد که دارای اهمیت و ارزش بالایی است. وقتی مقاله ای در سطح جهانی و در ژورنال های معتبر منتشر می شود علاوه بر این که نویسنده مقاله را برجسته می کند برای بهبود و ارتقای سطح علمی کشور نیز می تواند موثر باشد.

چاپ مقاله در سطوح بین‌المللی، مجله ها، سایت ها و نشریه های معتبر، دارای ضوابط و استاندارد هایی است که نویسنده مقاله می بایست با دقت آن ها در تهیه مقاله اش لحاظ کند.

برای چاپ مقاله خود در ژورنال ها و رسانه های معتبر داخلی و خارجی می توانید از مشاوره و خدمات موسسه شما، نهایت بهره را ببرید.

 

فرایند چاپ مقاله

مقالاتی که برای ارائه و انتشار در مجامع معتبر داخلی و خارجی تهیه می شوند باید از اعتبار علمی کافی برخوردار باشند و در کنار آن در چارچوب و استانداردی مشخص تهیه و نوشته شوند.

فردی که می خواهد چنین مقاله ای را بنویسد ممکن از از جهت توانایی و سطح معلومات دارای بار علمی بالایی باشد و بتواند یک مقاله تخصصی و غنی بنویسد. اما همین فرد ممکن است به دلیل عدم آشنایی کافی با اصول نگارشی و چارچوب های چاپ مقالات بین المللی و حرفه ای، یک محتوا و موضوع خوب را در قالبی ضعیف ارائه دهد و این موضوع باعث شود که نتواند به هدف و رسالتی که از مقاله اش داشته برسد. برای رفع چنین مشکلاتی مشاوران و متخصصان ما در موسسه شما در کنار شما هستند و با در ویرایش و بازبینی مقالات شما قبل از ارسال و نیز پشتیبانی و پیگیری بعد از ارسال مقاله کمک رسان شما خواهند بود.

برای چاپ مقاله در نشریات معتبر باید فرایندی حرفه ای را پشت سر گذاشت.

بیشترین درخواست چاپ و ارسال مقاله، برای مجلات پذیرفته شده از سوی ISI تامسون رویترز، مجلات پذیرفته شده از سوی اکسوپوس، مجلات پذیرفته شده از سوی وزارت علوم و نیز مجلات علمی و پژوهشی داخلی، صورت می گیرد.

به مجلات علمی در اصطلاح ژورنال می گویند . مجلات ممکن است به صورت هفتگی، ماهنامه، ماهی دوبار، سالی یکبار و سالی دوبار چاپ شوند. هر چه مجلات کمتر چاپ شوند شرایط سخت گیرانه تری برای پذیرش و چاپ مقالات دارند.

 

بررسی و انتخاب نشریات معتبر

وقتی میخواهید مقاله خود را در یک نشریه معتبر داخلی یا خارجی چاپ کنید ابتدا باید مقصدهای معتبر را پیدا کرده و مناسب ترین مورد انتخاب کنید. نشریه ای که برای چاپ مقاله تان انتخاب می کنید باید با موضوع و محتوای مقاله شما تناسب و هماهنگی داشته باشد و در حیطه مقاله شما فعالیت کند.

با ارزیابی و تحقیق راجع به اهداف و انتظارات و چارچوب آن نشریه می توانید تشخیص دهید که آیا مقصد مناسبی برای مقاله شما هست یا خیر. در این زمینه کارشناسان متخصص و حرفه ای موسسه شما، با ارزیابی دقیق می توانند به شما مشاوره دهند و مراجع معتبر و نشریات مناسب برای مقاله تان را به شما معرفی کنند.

 

بررسی مقاله

شما بعد از اینکه تصمیم می گیرید مقاله خود را در نشریات معتبر چاپ کنید باید آن را عاری از هر نوع خطای نگارشی، دستوری، موضوعی و محتوایی به چاپ برسانید. برای این کار باید آن را به یک متخصص بسپارید تا ضمن بررسی موضوع و محتوای متن  تغییرات لازمه را انجام دهد و با تطابق آن مقاله با چارچوب های نشریه ی مقصد، یک مقاله کامل و بی نقص به شما تحویل دهد.

 

ویرایش علمی و بازبینی

بعد از بررسی، باید مقاله را ویرایش و بازبینی کنید و تغییرات لازمه را انجام دهید که این کار توسط یک ویراستار متخصص انجام می شود. گام بعدی ترجمه مقاله به زبان انگلیسی است. در موسسه شما، ترجمه نیتیو توسط متخصص رشته مربوطه انجام می شود و یک متن انگلیسی کامل را به شما تحویل می دهیم.

 

ارسال مقاله

بعد از نهایی شدن و آماده شدن مقاله باید آن را برای چاپ به مقصد مورد نظر ارسال کنید.

ارسال مقاله به ژورنال ها و نشریات معتبر به دو صورت ممکن است صورت بگیرد :

_ برخی مجلات تدابیری اتخاذ کرده اند که مقالات به صورت مکانیزه برایشان ارسال شوند. آن ها با ایجاد یک صفحه اختصاصی و دادن کلمه عبور برای متقاضی، مقاله را در صفحه اختصاصی هر فرد دریافت می کنند. فرایند ارسال و بررسی و داوری و اعلام نتیجه در همان صفحه اختصاصی قابل پیگیری خواهد بود.

_ راه دیگر ارسال مقاله، فرستادن مقاله از طریق آدرس ایمیل مجله و نشریه مورد نظر است.

 

نگارش کارولتر

اغلب نشریات معتبر در کنار دریافت مقاله درخواست متن کارولتر را نیز مطرح می کنند.

کارولتر متنی چکیده است با نگارش رسمی که در بردارنده خلاصه محتوا و اطلاعات کلی از مقاله است.

کارولتر را به همراه مقاله اصلی ارسال می کنند. داوران و هیئت بررسی با مطالعه کارولتر می توانند اطلاعات اولیه و کلی را از مقاله پیش رویشان دریافت کنند. هر اندازه این متن کاملتر باشد اثربخشی بیشتری در جلب نظر هیئت بررسی و داوری خواهد داشت.

در نوشتن کارولتر توجه به نکات زیر ضروری است

_ با لحن رسمی و زبان انگلیسی باشد

_ رعایت دستورالعمل های نگارشی

_ درج اطلاعات تماس در کارولتر

_ برجسته کردن نقاط قوت مقاله

_ ایجاد انگیزه و کنجکاوی برای ترغیب شدن به مطالعه مقاله

 

پیگیری بعد از ارسال مقاله

بعد از ارسال مقاله و بررسی و داوری، نتیجه به فرستنده اطلاع داده می شود.

چنانچه مقاله ای نیاز به تصحیح یا بازبینی داشته باشد متخصصان ما تغییرات لازمه را اعمال می کنند و مجدد آن را ارسال می کنند، در صورتی که مقاله برگشت بخورد بازبینی جدید آن را به یک نشریه دیگر ارسال می کنند.

 

خدمات موسسه شما

برای چاپ مقالات خود در نشریات معتبر داخلی و خارجی ابتدا می توانید درخواست خود را برای ما ارسال کنید.

کارشناسان ما درخواست شما را بررسی می کنند و با مطالعه چکیده مقاله شما، متناسب با موضوع و محتوای مقاله شما، یک نشریه معتبر مناسب را انتخاب می کنند و بعد از تایید و قبول شما و اعمال تصحیح و ویرایش و بازبینی، با نشریه مورد نظر ارتباط برقرار می کنند و مقاله شما را برای آن جا ارسال می کنند. بعد از ارسال نیز وضعیت مقاله و پاسخ نهایی را تا مرحله آخر که مقاله شما به چاپ برسد پیگیری می کنند.

جهت سفارش سرویس چاپ مقاله اینجا کلیک کنید